Procesindustriens Ad Hoc udvalg

Ad Hoc udvalget for proceslederen

Procesindustrien har siden Proceslederuddannelsens start i 1999 haft et udvalg til at følge kurset tæt. Dette for at sikre, at kvalitet og indhold til stadighed er i top.

Procesindustrien står for de praktiske forhold, og deltager også i møderne. Herudover er der medlemmer fra forskellige virksomheder i Procesindustrien.

Du er velkommen til at kontakte ad hoc udvalget, såfremt du vil vide mere om Proceslederuddannelsen. Michael Olsen er den der kender mest til kursets indhold, men det kan være måske rart at snakke med en fra en sammenlignelig branche (F.eks fødevare: CP Kelco eller Danisco - kemi Cheminova etc).

Christine

Christine B. Henriksen

cbh@di.dk

Chefkonsulent Procesindustrien, sekretær for og "praktikeren" bag Ad Hoc udvalgets arbejde.

Trine

Trine H Kreiser

tks@di.dki

Chefkonsulent Procesindustrien

Dorthe

Dorthe N. Birk

Dorthe.Norup.Birk@nordgroup.eu

Indkøbschec Nord Group A/S


Allan

Allan Borreskov (Formand)

allan.borreskov@nordicsugar.com

Pakkerichef Nordic Sugar Nakskov

Kurt

Kurt Thuesen

Kurt.thuesen@cpkelco.com

Utillity manager, CP Kelco ApS

Kenneth

Kenneth Simmonsen

Kenneth.Simonsen@ekokem.com 

Senior Manager, Incineration & Workshops Denmark Ekokem 

Finn

Finn Bjerg

Finn.Bjerg@fmc.com 

Manager, EMC Cheminova 

Heidi

Hedi Simmonsen

hsi@lundbeck.com

Sektionsleder, H. Lundbeck A/S

Profilbillede

Michael Olsen

michael@betterways.dk

Ansvarlig for Proceslederuddannelsen samt indehaver Betterways

 

Proceslederuddannelsen kort

 

En lederuddannelse for Proces- og fremstillingsindustri med 18 års erfaring.

Hvem henvender uddannelsen sig til

 

Dig der gerne vil være effektiv i din lederrolle - skabe bedre tilvsel og bundlinje. En investering, der tjener sig hjem.

Praktisk information

 

Næste hold er hold 20:

Modul 1: 14. -16. august 2018 (Lederrollen)
Modul 2: 11.-13. september 2018 (Ledelsesværktøjer)
Modul 3: 09.-11. oktober 2018 (Lederkommunikation)
Modul 4: 06.-08. november 2018 (Ledelse i vanskelige situationer)
Modul 5: 04.-07. december 2018 (Lederen som udvikler)

Du kan læse om de enkelte moduler her

 

For mere information, kontakt Michael Olsen, michael@procesleder.dk, tlf. +45 2013 1272

 

Scroll to Top